Studium Dealerów Rynków Finansowych

Trwa rekrutacja na 26. edycję Studium Dealrów Rynków Finansowych, wspólny program Warszawskiego Instytutu Bankowości i Stowarzyszenia ACI Polska adresowany do dealerów bankowych z krótkim stażem (do 3 lat) oraz osób przygotowujących się do podjęcia zawodu dealera rynku finansowego w bankach, innych instytucjach finansowych i przedsiębiorstwach. Zdanie egzaminu końcowego po Studium daje możliwość zdobycia Certyfikatu Dealera WIB/ACI Polska. Edycja rozpoczyna się 18 października 2019 r., formularz rejestracyjny i więcej informacji na stronie WIB www.wib.org.pl oraz u menedżera projektu, Joanna Grobelny, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 22 826 99 24 w. 105, kom. 664 907 205.

 

Początek: 18 października 2019

 

 

Certyfikacja Dealerów Rynków Finansowych

Certyfikacja  dealerów rynków finansowych została opracowana przez Warszawski Instytut Bankowości w ścisłej współpracy ze Stowarzyszeniem Rynków Finansowych ACI Polska. Jest prowadzona od 18 lat i potwierdza zdobycie praktycznych kwalifikacji zawodowych niezbędnych do pracy w obszarze dealingu w bankach, innych instytucjach finansowych i przedsiębiorstwach. Poznanie warsztatu metod i technik wykorzystywanych na rynkach walutowych, pieniężnych, obligacji oraz ich pochodnych umożliwia uzyskanie wszechstronnego i praktycznego przygotowania do samodzielnej pracy na stanowisku dealera rynków finansowych.

Certyfikat, nadawany po zdaniu egzaminu na zakończenie Studium Dealerów Rynków Finansowych, nosi  nazwę Certyfikat Dealera WIB/ACI POLSKA, a osoba, która go otrzymuje, uzyskuje prawo do posługiwania się tytułem Certyfikowany Dealer WIB/ACI Polska.

Do kogo skierowana jest certyfikacja?

Certyfikacja jest skierowana do dealerów bankowych z krótkim stażem (do 3 lat) oraz osób przygotowujących się do podjęcia zawodu dealera rynku finansowego w banku. Polecamy ją pracownikom obszaru dealingu, zatrudnionym  w przedsiębiorstwach i instytucjach finansowych.


Jak przebiega egzamin?

Egzamin ma  formę pisemną. Składa się z pytań wyboru, sprawdzających wiedzę oraz umiejętność rozwiązywania krótkich zadań.


Jaka ścieżka szkoleniowa prowadzi do uzyskania certyfikatu?

Programem przygotowującym do zdania egzaminu i uzyskania certyfikatu jest Studium Dealerów Rynków Finansowych, realizowane przez WIB od 1998 roku.

Studium ukończyło już blisko 500 osób. Dziś pracują m.in. w: Raiffeisen Bank Polska SA, Bank Zachodni WBK SA, ING Bank Śląski SA, PKO BP SA, Alior Bank SA, Societe Generale Oddział w Polsce, Bank Gospodarki Żywnościowej SA, BPH SA, mBank SA, Bank Handlowy w Warszawie SA, Credit Agricole Bank Polska SA, Euro Bank SA, BNP Paribas Bank  SA, Dom Maklerski TMS Brokers SA, BondSpot SA, Narodowy Bank Polski, Bankowy Fundusz Gwarancyjny, PZU SA, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Pekao Leasing Sp. z.o.o., UniCredit CAIB Polska SA.

Certyfikat, po blisko 20 latach  funkcjonowania, jest dobrze rozpoznawalny i ceniony w sektorze finansowym, szczególnie w bankowości. Jest wykorzystywany w procesie rekrutacji, rozwoju i awansu pracowników. W kilku udział w Studium i uzyskanie certyfikatu to obowiązkowy etap szkolenia dla nowo zatrudnionych pracowników w obszarze dealingu.

 

Zapraszamy do udziału w nowej edycji 2019/ 2020, a banki i inne instytucje finansowe zachęcamy do udziału w certyfikacji dealerskiej w formule zamkniętej.

 

footer